Princi Gregoriju saista Pokaiņu mežs

Diena, 2000. g. 16.08., 9 lpp

Itāļu ordeņa ABAU princis Gregorijs ir informējis VAS Latvijas valsts meži, ka vēlas veikt arheoloģiskos izrakumus Pokaiņu mežā, kas atrodas Dobeles rajonā, ziņo LETA.
Kā pastāstījis Latvijas valsts mežu biroja vadītājs Tomass Kotovičs, Pokaiņu mežā apmēram 20 hektāru platībā tālā senatnē ir izveidoti dīvaini akmens krāvumi. 50.gadu beigās ASV izlūksatelīti esot fiksējuši, ka Pokaiņu meža akmens krāvumi raida spēcīgu starojumu, kā dēļ tie esot pat uzskatīti par slepenu padomju militāro objektu.
Jūlija vidū princis Gregorijs apmeklēja Latviju un apskatīja arī Pokaiņu meža akmens krāvumus, kurus daži speciālisti uzskata par senu baltu svētvietu. Viņa pārstāvis nesen informējis Latvijas valsts mežus par ABALI ordeņa gatavību finansēt arheoloģiskos izrakumus Pokaiņu mežā. ABALI ordenis ir sagatavojis arī veselu manifestu par sadarbību ar Latviju, jo princi Gregoriju ir ieinteresējusi Latvijas vēsture un kultūra.
T.Kotovičs solījis piedāvājumu par arheoloģisko izrakumu finansēšanu Pokaiņu mežā darīt zināmu Latvijas Zinātņu akadēmijas Vēstures institūtam.